KOČÁREM DO POHÁDKY!

povezem Vás tam i zpátky

...vlastní cestou...

my

Blázni?

Možná ano, možná ne. Chceme si jít životem vlastní cestou a na tu naší cestu patří i zvířata (nejen koně). Zvelebujeme již několik let dobovou kovárnu nedaleko Švihova a povoznictví jako takové vnímáme zcela "postaru", tj. dle přání a požadavků zákazníka. 

Na kozlíku sedává pravidelně Míša, ač je to pro ženu velmi netypické. Proti tomu u akcí pro děti bývá u osedlaných koní vidět Michal, což pro muže také není úplně tak standardní. Nám všem to ale opravdu tak vyhovuje. Není třeba nic víc dodávat. Snad jen, že s námi bývají často vidět i naše děti, ale do práce je opravdu nenutíme. :-D

TIP: Užijte si dovolenou nebo prodloužený víkend ve stylovém ubytování v naší venkovské usedlosti - www.kovarnakamyk.cz Rádi Vás přivítáme.

 

 

BRAZIL HRADČANY A BRAZOS HRADČANY - HRDOST NÁRODA

P7050076  Dva mladí a nadějní zástupci národního plemene slezský norik, odchovanci z jedné z nejlepších chovatelských stanic v Pěčíně v Orlických horách u Svobodových. Imponují svou mohutností a silou, která z nich jen číší. A jsou to přitom tak velcí dobráci, že tomu těžko uvěříte! Typičtí zástupci svého plemene, velmi houževnatí, pracovití, přitom nenároční - prostě páni úžasňáci. Jedinou vadou na kráse je bohužel to, že se nehodí do dnešní uspěchané doby počítačových her, technických vymožeností a luxusních pohodlných zařízení. Přesto věříme, že dokáží nadchnout nejen nás. 

"Kolik asi tak váží?" Inu, dohromady mají přes tunu a půl. :-)

"Kolik toho sní?" No, popravdě dost. :-) Ale nejsou nikterak vybíraví, zvládnou si pochutnat i na bodláku.

"A na co je máte?" Na všechno! Nejen do zápřahu (do kočáru), ale umí i přibližování dřeva v lese, jezdíme v sedlech i bez sedla, panu domácímu vytahují auto z bláta, když zapadne. :-)

HAPPY a LUPÍNEK - PRVNÍ KOŇSKÉ SÍLY

Happy a Lupínek

Naši "zrzavci". Jeden bez druhého neudělal krok, patřili k sobě. Ač v důchodovém věku, nikdo jejich věk nevěřil a rozhodně uměli ukázat v zápřahu tu pravou dávku koňské síly. Bohužel se u Lupínka projevila rakovina v pokročilém stadiu a my se museli za něj rozhodnout. Happy si užívá nyní aktivního důchodu a je ideálním parťákem pro děti, naprosto spolehlivý pod sedlem.

"A jak je od sebe rozeznáte? Vždyť jsou stejní!" Ne, opravdu nebyli stejní, ani vzhledově a ani charakterově. Happy je klidný mazel pro každého kolemjdoucího, ale když se rozejde, je z něj prostě tank. Má bílou skvrnu na břiše a vyšší bílé podkolenky na nohách. Lupínek dostál vždy svému jménu - byl to takový "vejlupek", šprýmař, trošku víc emotivní, ale v jádru dobrý kůň. Byl velmi chytrý a často z nudy ve výběhu nebo v boxe vymýšlel, čím se zabavit. Jako jediný si vždy opatrně a cíleně prošlápl led na napajedle na pastvině, aby se mohl kdykoli napít. Nedůvěřoval neznámým lidem.

 

 JURÁŠEK

Valach plemene Starokladrubský bělouš byl impozantní nejen svou postavou, ale i charakterem. Narozen v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem, po výkonnostních zkouškách odcestoval do Dánska pro doplnění stavu hřebců královského šestispřeží dánské královny. Byl navrácen zpět do hřebčína (z důvodu nevýrazných typických znaků kladrubského bělouše – malý klabonos), krátce sportoval v disciplíně vozatajství – dvojspřeží. Vynikal velmi přátelskou povahou a velkým srdcem, měl smysl pro dobrodružství a nelekal se ani v neznámém prostředí.

Spoustě dětí i dospělým splnil sen "jet na bílém koni." Svou povahou odbourával z většiny lidí strach z koní jako takových a odhaloval alespoň kousek z úžasného soužití s těmito zvířaty. Nyní je bohužel na věčných pastvinách a přes jeho výjimečnost ho máme stále v srdcích. Nezlobte se, ale vzpomínku na něj tu nesmažeme.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se